Najčastejšie aplikácie

Skladovanie, spracovanie a preprava zmrazených a chladených potravinárskych výrobkov Gastronómia a catering, dymové efekty pre jedlá, nápoje
Skladovanie a preprava medicinálnych, zdravotníckych, výskumných a iných materiálov citlivých na teplotu Špeciálne efekty a stroje na výrobu hmly
Procesné chladivo v potravinárskom, chemickom a farmaceutickom priemysle a vo výskume Vzdelávacie experimenty so suchým ľadom
Priemyselné čistenie tryskaním suchým ľadom Čistenie vzduchotechnického potrubia a odsávania 
Čistenie povrchov – fasád, drevených stropov, konštrukcií Čistenie foriem suchým ľadom
 
ČISTENIE SUCHÝM ĽADOM
 

Čistenie suchým ľadom je svojou koncepciou podobné pieskovaniu pieskom, perličkami a sódou v tom, že čistí povrchy pomocou média urýchľovaného prúdom stlačeného vzduchu. Pri čistení suchým ľadom sa však používajú pevné pelety CO2 alebo mikročastice zrýchlené na vysoké rýchlosti, ktoré narážajú na povrch a čistia ho. Častice po dopade sublimujú, bez poškodenia odstraňujú nečistoty z podkladu.

Tradičné spôsoby čistenia sú časovo náročné, pracné a nákladné. Manuálne škrabanie, alebo čistenie drôtenými kefami a vodou alebo chemikáliami môže trvať mnoho hodín a viesť k predĺženiu prestojov a môže spôsobiť poškodenie zariadenia, skrátenie životnosti zariadenia, alebo zníženie jeho produktivity. Čistenie suchým ľadom robí čistenie jednoduchšie, kompletnejšie a umožňuje zariadeniam na výrobu alebo balenie potravín rýchlo a jednoducho vyčistiť množstvo rôznych povrchov a okamžite ich vrátiť späť do výroby (bez oplachovania, sušenia a menšej demontáže).

ŽIADNY SEKUNDÁRNY ODPAD

Čistenie suchým ľadom zvyšuje úsilie o udržateľnosť. Pri dopade na čistenú plochu sublimuje (premení sa z pevnej látky na plynnú), čo znamená, že nevzniká žiadny sekundárny odpad, žiadne zvyšky a žiadna vlhkosť. To eliminuje dodatočné náklady na dodatočné čistenie, likvidáciu sekundárnych odpadových tokov a dodatočnú prípravu čistenia, ako je maskovanie jemných senzorov alebo balenie elektronických komponentov pred čistením.

Proces čistenia nepoužíva vodu, čo umožňuje čistenie zariadenia online a stále v prevádzke. Keďže je nevodivé, čistenie suchým ľadom umožňuje bezpečné čistenie elektrických zariadení.

 

Suchý ľad je veľmi mäkké médium a dokáže vyčistiť citlivé elektronické zariadenia, ako sú dosky plošných spojov, bez leptania, profilovania alebo zmeny rozmerov povrchu.

 

NETOXICKÝ

Suchý ľad je médium určené pre potraviny a je schválené na použitie pri výrobe potravín. Je bezfarebný, bez chuti, bez zápachu a netoxický. Umožňuje elimináciu čistiacich chemikálií škodlivých pre životné prostredie a eliminuje vystavenie pracovníkov nebezpečným čistiacim prostriedkom. Neprodukuje tiež žiadny toxický odpad, ktorý je potrebné zneškodniť.

Stroje na čistenie suchým ľadom sú veľmi mobilné a možno ich prirolovať až k čisteniu stroja, aby sa maximalizovala schopnosť čistenia na mieste. Je možné namontovať aj rôzne hadice a trysky, aby sa zabezpečilo, že žiadne čistenie nebude mimo dosahu. Dá sa tiež jednoducho integrovať do výrobných procesov pre rôzne úrovne automatizácie.

Využitie čistenia suchým ľadom v procese čistenia na mieste môže viesť k úsporám nákladov, zlepšeniu produktivity, predĺženiu životnosti zariadenia a zvýšeniu bezpečnosti pracovníkov.

 

ZNÍŽIŤ NÁKLADY

Čistenie suchým ľadom znižuje náklady na pracovnú silu, pretože ho môže vykonať rýchlo jedna osoba a za podstatne kratší čas ako bežná ručná práca. To umožňuje čistejšie čistenie aj v situáciách, ktoré je ťažké alebo nepopulárne čistiť ručne konvenčnými metódami.

 

ZLEPŠITE PRODUKTIVITU

Pomáha to skrátiť časy odstávky, pretože zariadenie možno čistiť za tepla a online. Čistením zariadení za kratší čas sú zariadenia schopné získať viac výrobných cyklov z existujúcich zariadení. Preventívnu údržbu alebo bodové čistenie je možné vykonávať aj častejšie bez ovplyvnenia výroby.

 

PREDĹŽTE ŽIVOTNOSŤ ZARIADENIA

Čistenie suchým ľadom je suchý proces, ktorý nie je abrazívny a nevodivý; čo znamená, že nepoškodí zariadenie a je bezpečný pre väčšinu povrchov vrátane elektrických komponentov.

 

ZLEPŠITE BEZPEČNOSŤ PRACOVNÍKOV

Čistenie suchým ľadom eliminuje vystavenie toxickým čistiacim materiálom. Tento proces tiež eliminuje opakované pohyby rúk pri čistení alebo drhnutí, sekanie alebo činnosti, ktoré si vyžadujú brúsenie alebo škrabanie. 

 
sss
Garancia doručenia
Ak bude vaša objednávka prijatá do 14:00 od pondelka do štvrtka, váš balík odošleme nasledujúci pracovný deň kuriérskou spoločnosťou.
fff
Kvalitný ľad priamo do výrobcu
Ako výrobca zasielame čerstvé pelety suchého ľadu v termoboxoch vyrobených z polystyrénu.
Poradenstvo
Poradenstvo
Ak ste si nie niečím istí, alebo ak máte nejaké otázky k našim produktom, radi vám nezáväzne poradíme: Tel.: 0908 071 707 (Po-Pia 9-16h)
ddd
Suchý ľad na všestranné použitie
Náš suchý ľad sa dá využiť mnohými spôsobmi: priemyselné čistenie, čistenie áut, v cateringu a eventoch, efekty hmly a mnoho ďalších.