O suchom ľade

banner suchy lad

ČO JE SUCHÝ ĽAD?

Suchý ľad sa nazýva suchý ľad, pretože suchý ľad sa pri vystavení teplu mení priamo z pevného do plynného skupenstva. To je veľká výhoda oproti obyčajnému ľadu, ktorí sa premení na tekutú vodu.

Suchý ľad, tiež známy ako sneh z kyseliny uhličitej, je veľmi účinná a užívateľsky príjemná chladiaca kvapalina s veľmi širokým rozsahom použitia. Je ideálny na chladenie mliečnych, mäsových, mrazených a iných trvanlivých potravín počas prepravy. Hrá tiež dôležitú úlohu pri spracovaní potravín, napríklad pri chladení materiálov citlivých na teplo počas mletia, pri zmršťovaní potravín a vákuovom balení. Pelety suchého ľadu sú ideálne na čistenie strojov, foriem, výrobných liniek a motorov. A keď suchý ľad sublimuje, prechádza priamo do plynného stavu bez toho, aby sa medzitým stal tekutým - zaujímavý efekt na večierkoch.

Pri atmosférickom tlaku sa kvapalný oxid uhličitý mení na tuhý sneh kyseliny uhličitej pri -79 °C. Sneh môže byť potom stlačený pod vysokým tlakom na bloky alebo pelety.

Vlastnosti suchého ľadu:
 • bez chuti a zápachu
 • bez zvyškov vďaka sublimácii
 • bez mikróbov a baktérií
 • netoxický
 • nehorľavý
 • ľahko sa ovláda, pretože je hustejší ako vzduch
 • nepotrebuje zdroj energie na rozvoj a udržanie svojej chladiacej kapacity
 • viac ako trikrát chladnejší ako vodný ľad 

 

Nasledujúca tabuľka poskytuje prehľad najdôležitejších vlastností suchého ľadu:

Suchý ľad Charakteristika
Chemický vzorec CO2 oxid uhličitý (kyselina uhličitá)
Teplota -78,48 °C
Špecifická váha 1,56 g/cm³
Bod odparovania 573 kJ/kg
Bod topenia 196,7 kJ/kg
Tvrdosť podľa Mohsovej stupnice 1 až 3 (v závislosti od
Typická forma doručenia Pelety, nugety, plátky
Vlastnosti látky biela, ľadová, netoxická, nehorľavá, bez zápachu a chuti, inhibuje baktérie a plesne, inertná
Nebezpečenstvá a riziká Popáleniny za studena, zadusenie plynným CO2 po sublimácii, tlakové vypustenie tesne priliehajúcich nádob

 

banner suchy lad

PREČO SUCHÝ ĽAD OD NÁS?

 DRY ICE SOLUTIONS od spoločnosti ECH Services je dodávateľom a distribútorom suchého ľadu na Slovensku. Poskytujeme suchý ľad pre priemyselné a komerčné využitie. Aby sme suchý ľad doručili čo najrýchlejšie, pri väčších množstvách používame vlastnú dopravu. Pri menších množstvách používame kuriéra. Systém neustále vylepšujeme a doručujeme rýchlejšie a rýchlejšie. Doručenie produktu až k vašim dverám zaisťuje, že suchý ľad bude čo najčerstvejší.

 • Vysokokvalitný suchý ľad
 • Vysokokvalitné balenie a dodávka s nižšími stratami
 • Používame najmodernejšie izolované nádoby na suchý ľad, aby sme minimalizovali straty sublimáciou. 
 

HYGIENA A KVALITA

Pred predajom suchého ľadu dezinfikujeme nádoby na suchý ľad pomocou ekologických bakteriálnych dezinfekčných produktov. 

 

DORUČENIE PODĽA HARMONOGRAMU

Aby sme zaistili, že naši zákazníci dostanú dodávky suchého ľadu najvyššej kvality, máme dostatočný počet rozvozových áut na zabezpečenie rýchleho doručenia.

 

KONKURENČNÉ CENY

Ako popredný dodávateľ suchého ľadu v regióne stanovujeme ceny nášho suchého ľadu konkurencieschopne, vopred bez neočakávaných dodatočných poplatkov a ponúkame flexibilitu v dĺžke a podmienkach zmlúv o dodávke suchého ľadu.

 

 

 

 

 

 

 
 
sss
Garancia doručenia
Objednávky uskutočnené do 09:00 budú doručené na Vami požadovanú adresu do 24 hodín od utorka do piatku.
fff
Kvalitný ľad priamo do výrobcu
Ako výrobca zasielame čerstvé pelety suchého ľadu v termoboxoch vyrobených z polystyrénu.
Poradenstvo
Poradenstvo
Ak ste si nie niečím istí, alebo ak máte nejaké otázky k našim produktom, radi vám nezáväzne poradíme: Tel.: 0908 071 707 (Po-Pia 9-16h)
ddd
Suchý ľad na všestranné použitie
Náš suchý ľad sa dá využiť mnohými spôsobmi: priemyselné čistenie, čistenie áut, v cateringu a eventoch, efekty hmly a mnoho ďalších.